FLUKE Multimetre | FLUKE-83-5 Teknik Özellikler
Teknik Özellikler
DC Voltaj
Maksimum Voltaj:  1000V
Doğruluk:  Fluke 83 V: ±(0.1%+1)
 Fluke 87 V: ±(0.05%+1)
Maksimum Çözünürlük:  Fluke 83 V: 100 µV
 Fluke 87 V: 10 µV
AC Voltaj
Maksimum Voltaj:  1000V
Doğruluk:  Fluke 83 V: ±(0.5%+2)
 Fluke 87 V: ±(%0.7+2) True RMS
AC Bant Genişliği  Fluke 83 V: 5kHz
 Fluke 87 V: 20kHz*
 *alçak geçirgen filtre ile; 3db @ 1 kHz
Maksimum Çözünürlük:  0.1 mV
DC Akım
Maksimum Amper:  10A (30 saniye süresince maksimum 20 A)
Amper Doğruluğu:  Fluke 83 V: ±(0.4%+2)
 Fluke 87 V: ±(0.2%+2)
Maksimum Çözünürlük:  Fluke 83 V: 0.01 mA
 Fluke 87 V: 0.01 µA
AC Akım
Amper Doğruluğu:  Fluke 83 V: ±(1.2%+2)
 Fluke 87 V: ±(%1.0+2) True RMS
Maksimum Çözünürlük:  0.1 µA
Direnç
Maksimum Direnç:  50 MΩ
Doğruluk:  Fluke 83 V: ±(0.4%+1)
 Fluke 87 V: ±(0.2%+1)
Maksimum Çözünürlük:  0.1Ω
Kapasitans:
Maksimum Kapasitans  9,999 µF
Doğruluk  ±(1%+2)
Maksimum Çözünürlük  0.01 nF
Frekans
Maksimum Frekans  200 kHz
Doğruluk  ±(0.005%+1)
Maksimum Çözünürlük  0.01 Hz
Duty Cycle
Maksimum Duty Cycle  99.90%
Doğruluk  ±(%0.2, her khz +%0.1 için)
Maksimum Çözünürlük  0.10%
Sıcaklık ölçümü
Fluke 87 V, 87 V/E:  -200.0°C - 1090°C
 -328.0°F - 1994.0°F
 prob hariç
80 BK Sıcaklık Probu
 -40.0°C - 260°C
 -40.0°F - 500°F, 2.2°C veya %2, hangisi daha büyükse
İletkenlik
Maksimum İletkenlik  60.00 nS
Doğruluk  ±(1.0%+10)
Maksimum Çözünürlük  0.01 nS
Diyot
Kademe:  3 V
Çözünürlük:  1 mV
Doğruluk:  ± (2 % + 1)
Duty Cycle Kademesi
Doğruluk:  ±(%0.2, her khz +%0.1 için) içinde
Çevresel Özellikler
Çalışma Sıcaklığı
 -20°C ile +55°C arası
Saklama Sıcaklığı
 -40°C ile +60°C arası
Nem (Yoğunlaşmaksızın)
 %0 - %90 (0°C - 35°C)
 %0 - %70 (35°C - 55°C)
Çalışma Yüksekliği
 2000 m
Güvenlik Özellikleri
Aşırı Voltaj kategorisi
 EN 61010-1 ve 1000 V CAT III/600V CAT II
Yetkili Onaylar
 UL, CSA, TÜV ve VDE listed
Mekanik ve Genel Özellikler
Boyut
 201 x 98 x 52 mm (kılıf ile)
Ağırlık
 355 g
Kılıf ve Flex-Stand ile ağırlık
 624 g
Gösterge
Dijital:  6000 sayım saniyede 4 güncelleme
 (Model 87, yüksek çözünürlük modunda 19,999 sayıma sahiptir.)
Analog:  32 bölüm, saniyede 40 güncelleme
Frekans:  19,999 sayım, 10 Hz'in üstünde saniyede 3 güncelleme